Güzel Bir Mutfak İçin Öneriler

Tarih : 15.03.2013 10:04:00
Herkesin hayalinde bir mutfak vardır mutlaka. İşte hayalinizdeki mutfağı oluşturmak için es geçmemeniz gereken bir kaç değerli fikir. .
Mutfağınızı bir laboratuar havasından çıkarın ve yaşam alanınıza dahil edin. Dahil edemiyorsanız, bir oturma alanı gibi tasarlayın. Tezgahınızın üzerine hoş bir vazo ya da aksesuar koyun ya da alan müsait ise küçük bir oturma grubu ya da bank ile bu etkiyi yaratın.
 
Dolaplarınızı kapaklarından kurtarın. Sürgülü sistemi tüm mutfak dolaplarında kullanın. Bir köşe ayırın ve bu sürgülü dolabın içine elektrik aksamı yaptırın. Ve tüm elektrikli mutfak aletlerinizi (tost makinenizi, çay makinenizi, robotunuzu vs.) buraya koyun; böylelikle tezgahınızın üstündeki tüm dağınıklıkları ortadan kaldırmış olacaksınız.
 
Mutfakta öyle bir tasarım uygulayın ki tüm araç gereçleriniz hem tek hareketle elinizin altında, hem de aynı şekilde tek hareketle anında ortadan kaybolacak halde olsun. Yani hem derli toplu hem de işlevsel bir mutfak yaratın.
 
Davlumbazı sadece davlumbaz olarak kullanmayın. Çok iyi bir raf ünitesi olabilir. Ve buraya koyacağınız renkli kavanozlar ile mutfağınız yeniden dekore edilmiş halde gözükebilir.
 
Kesme tahtanız ile dolap ve çekmece içi ünitelerinizi doğru konumlandırdığınızda bahsedilen dağınık ve düzensiz görüntüden eser kalmayacak. Aynı zamanda raf içi aydınlatmalardan kullanırsanız, aradığınızı çok daha kolay bulabilirsiniz.
 
Mutfağınızdaki alan müsait ise oturma alanındaki sandalye ya da tabureleri mümkün olduğunca çok tutmaya bakın ki misafirleriniz mutfakta iş yaparken size eşlik edebilsinler.
 
Küçük ve renkli servisler, ufak kaktüsler, sevimli duvar saatleri ve tablolar ile de mutfağınızın dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.
Sizde Yazın
TUGAY A. @ 25.03.2013 22:54:57
çok iyi
İsim
Soyisim
Email
Yazınız
*Yandaki rakamları buraya giriniz!  
Since 2012 © EvAlalim.com